صنایع غذایی انصاری ــ نخستین تولید کننده بیسکویت جو با شهد توت ــ ، سالهاست که محصولات متنوع و منحصر بفرد خود را با نام های تجاری « جُمانه » با شعار: برای سلامتی شما و « یوتاب » با شعار: یک طعم ناب، به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نموده است. چشم انداز صنایع غذایی انصاری، تداوم تولید محصولات با کیفیت، خاص و خوش طعم و همچنین افزایش ظرفیت تولید و تثبیت حضور مقتدرانه و ثمربخش در بازارهای بین المللی می باشد.
لواشک پذیرایی تاکدیس با طعم دلچسب و خوشمزه عرضه می گردد که امروز مورد توجه عمومی قرار گرفته است.

شرکت کیان شکلات کیمیا در سال 1377 با هدف تولید انواع شکلات و فرآورده های کاکائویی در شهرک صنعتی ایوانکی تاسیس و به بهره برداری رسید. این شرکت، انواع شکلات تولیدی خود را با نام تجاری پـارمـیـدا معرفی نموده و هم اکنون انواع شکلات را با بیش از 40 نوع بسته بندی و با استفاده از بهترین کره کاکائو خالص، تولید می کند.
صنایع غذایی قافلانکوه با پشتوانه بیش از 30 سال تجربه و تخصص در عرصه تولید انواع شکلات صنعتی و انواع شیرینی های سنتی در تولیدی نوین بصورت صنعتی ، و راه اندازی خط تولید پاستیل در زمان تحریم های اقتصادی ، همچنین بازنگری روش های تولیدی و فرمولاسیون جهانی محصولات در بخش R&D جهت غنی سازی ، زیر نظر کارشناسان با تجربه و کار آزموده این صنعت فعالیت خود را بصورت مستمر ادامه داده و میدهد.
شرکت تولیدی بازرگانی آذرمایسا)تاهونلا( به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت صنایع غذایی با مشارکت خارجی از کشور ترکیه بابرند تاهونلا جهت حضور در بازار داخلی و بین المللی در کلانشهر تبریز بااخذ مجوزهای لازم و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن و وزارت بهداشت و درمان و اداره نظارت بر مواد غذایی و اخذ PRPS و سیب سلامت فعالیت خودرا با تولید کرم ارده کنجد (شکلات صبحانه) در طعم های وانیلی، پسته ای، کاکائویی و فندقی، شروع نمود.
شرکت ترش افروز پاک محصولات خود را به نام تجاری “جنگلی” تحت نظارت متخصصان مجرب صنایع غذایی و کارشناسان وزارت بهداشت بوسیله دستگاه های مدرن، تمام اتماتیک و تمام استیل و در بسته بندی کاملا بهداشتی به بازار عرضه می نماید. بردباری در تحقیقات علمی و غذایی، به کارگیری آخرین تکنولوژی تولید و استفاده از مواد اولیه طبیعی و سالم، رمز جنگلی در کیفیت سرآمد محصولات خود بوده است.
شرکت فرازین خانه شکلات در تیرماه سال ۱۳۸۷جهت تولید انواع شکلات تاسیس گردید. در ابتدا فعالیت خود را با تولید شکلات صنعتی (انواع کرم کاکائو و شکلات قالبی) بعنوان محصول واسط برای کارخانجات کیک و کلوچه و بستنی آغاز کرد و بعد بسرعت با کمک نیروهای خلاق و خوش فکر و جوان بخشهای تولید انواع فراورده های تزئینی قنادی دسر و بستنی و تولید دراژه های متنوع را به حیطه کاری خود افزود و با اهتمام و سعی شبانه روزی بهبود روزافزون کیفیت محصولات خود را مدنظر قرار داد به نحوی که امروز محصولات این شرکت با برند سحرآمیز آشنای اکثر واحدهای صنعتی و کارگاههای شیرینی و دسر و قنادانی است که از شکلات صنعتی شکلاتهای مقاوم به حرارت و انواع فراورده های تزیینی مانند انواع ترافل و مروارید و چانک و... استفاده می نمایند. بسیاری از محصولات سحرآمیز جزو تولیدات داخلی منحصر بفرد بوده و مشابه داخلی ندارد. سحرآمیز اولین تولید کننده انواع ترافل توپی (ساده و متالیک) انواع مرواریدهای رنگی (ساده و متالیک) انواع ورمیشل(ساده و متالیک) و انواع چانک (ساده و متالیک) می باشد. در دنیای دراژه نیز سحرآمیز اولین مبدع استفاده از شیرینی سنتی با روکش شکلاتی (بیسکلات) و کراکرنمکی با روکشی شکلاتی (استیکس) میباشد.
شرکت دانش بنیان پاکیان کویر (سهامی خاص) فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ در زمینه تولید محصولات شوینده و بهداشتی با برند دوسی آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه و از طریق بکارگیری متخصصان مجرب موفق به تولید محصولات با کیفیت بویژه در حوزه محصولات ضد عفونی کننده، جرم گیر و سفید کننده ها گردید و هم چنین با توجه به تعریف پروژه های تحقیقاتی مختلف و ثبت اختراع چندین محصول، موفق به اخذ نشان دانش بنیانی از معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری گردید.
هم اکنون محصولات تولیدی این شرکت علاوه بر تامین بخشی از نیازهای داخلی به بازارهای خارجی کشورهای همسایه نیز ارسال می گردد.
در «بن‌مانو» تمام تلاش‌ها معطوف به خلق تجربه‌ای یکتا از نوشیدن قهوه‌ای تازه‌برشت و با‌کیفیت است؛ به این دلیل، اشتیاقی بی‌پایان برای تولید «ناب‌ترین محصول ممکن» را داریم.ما برآنیم تا با پیشرو بودن در فرآیند تولید، نوع و کیفیت محصول، خدمات و توزیع، الگویی برای تولیدکنندگان ایرانی باشیم و به مرجع فرهنگ قهوه در ایران تبدیل شویم. می‌پنداریم که نظر مردم ایران و منطقه باید نسبت به کالای ایرانی بهبود یابد و در این راستا با اشتیاق می‌کوشیم. هدف ما کمال در منتهی‌الیه آن نیست، چراکه اساساً ممکن نیست، بلکه در پیشرفت هر روزه‌مان تعریف می‌شود. نزدیک‌شدن به این هدف، با همدلی تمامی افراد، فارغ از جایگاه و مسئولیت‌شان، امکان‌پذیر است. تحقق آن تماماً چیزی‌ست مربوط به بینش و نه رویا. گرچه رویا انگیزه‌بخش تمام تلاش‌های انسانی‌ست، اما این بینش است که مسیر راه را روشن می‌کند و همواره در ذهن داریم چیزی که امروز بدیهی‌ست زمانی رویا بوده، و ما عزم آن داریم که از بدیهیات فراتر رویم.
شرکت کیان شکلات کیمیا در سال ۱۳۷۷ با هدف تولید انواع شکلات و فرآورده های کاکائویی در شهرک صنعتی ایوانکی تاسیس و به بهره برداری رسید. شرکت کیان شکلات کیمیا، انواع شکلات تولیدی خود را با نام های تجاری پـارمـیـدا و سایرو معرفی نموده و هم اکنون انواع شکلات را با بیش از ۹۰ نوع بسته بندی و با استفاده از بهترین کره کاکائو خالص، تولید می کند. شکلات صبحانه، شکلات تلخ، شکلاتهای سنگی، شکلات شیری، شکلات قهوه، شکلات صنعتی و قنادی، شکلات خالص و انواع پودر کاکائو از نمونه های متنوع محصولات تولیدی این شرکت است.